Sportas namuose – misija neįmanoma

   Karantinas daugeliui iš mūsų suteikė galimybes pilnai dirbti iš namų. Galime pamiršti ankstyvus rytus, važiavimą per kamščius ir stresą dėl pilnos stovėjimo aikštelės. Ofisas namie skamba kaip tikras išsigelbėjimas, tačiau kai prie to dar prisideda laisvalaikis ir hobiai, gali
būti sunku. Darbas, poilsis ir dar sportas vienoje vietoje – atrodo lyg nesuderinami dalykai. Viena vertus, siekiame produktyviai padirbti, po darbo pasportuoti ir vėliau skirti laiką poilsiui, kita vertus, kai visa dienos rutina vyksta toje pačioje aplinkoje, labai greitai viena iš prieš tai paminėtų sričių gali nukentėti. Kadangi darbas yra mūsų pragyvenimo šaltinis, o poilsis būtinas norint atsistatyti ir pasiruošti sekančiai dienai, dažniausiai sportui nebelieka nei laiko, nei motyvacijos. Taigi kodėl visgi geriau rinktis sportą ne namuose ir išvengti atidėliojimo?

1

   Dauguma iš mūsų gyvename ne vienos. Namus dalinamės su savo augintiniais, šeimos nariais ar draugais. Tuomet sportas gali tapti tikru iššūkiu dėl pastovių trikdžių ar negalėjimo atsipalaiduoti. Pavyzdžiui, gali būti sunku susikaupti, jei kažkas vis praeidamas užduoda kokį klausimą, kalbina ar tiesiog žiūri į tave. Gali būti sunku sportuoti namie ir dėl to, kad niekas iš artimųjų nepalaiko, nemato tame prasmės, patys tuo neužsiima. Ilgainiui gali dingti motyvacija ne tik sportuoti namie bet ir kažkur kitur. Šį jausmą galima išspręsti pradedant lankyti grupines treniruotes, kur ne tik puikiai praleisi laiką ir pasportuosi, bet taip pat turėsi galimybę praplėsti savo socialinį ratą.

   Jei nesportuojame profesionaliai mums gali pritrūkti kompetencijos ir žinių pačioms įsivertinti savo pratimų taisyklingumą. Jei neturime veidrodžio, sunku pamatyti, ar esame teisingoje padėtyje. Be specialisto pagalbos dažnai susiduriame su iššūkiais, nustatant fizinio krūvio intensyvumą ir pakartojimų kiekį. To pasekoje labai daug merginų gali patirti traumas ar net pertempti raumenis, kadangi jie nebūna paruošti atitinkamiems pratimams. Taip pat dažnai nuvertinama ir apšilimo svarbą. Sportuojant iš namų apšilimas dažniausiai būna praleidžiamas, dėl laiko stokos. Nors iš tikrųjų tai yra vienas iš svarbiausių elementų, norint išvengti traumų ir raumenų skausmų. Taip pat esame linkusios sau nuolaidžiauti, kai niekas nemato: “ai šiandien padarysiu tik 15 pakartojimų, vietoje 20, nes man sunku”. Tokių nuolaidų, sportuojant ne namie, būna nedaug arba iš vis nebūna, nes treneris motyvuoja, palaiko ir skatina nepasiduoti. Geriau iš karto investuoti į gerą fizinio pasirengimo trenerį, nei paskui jausti nuolatinius skausmus ar įgyti baimę sportuoti.

Neturime reikiamos įrangos. Sporto salėje galima rasti TRX diržus, gimnastikos kamuolius, pasipriešinimo gumas, svorius ir kitus įrankius, su kuriais galime lengviau ir įdomiau atlikti įvairius pratimus. Namie dažniausiai to neturime arba neturime vietos kur juos padėti. Ir apskritai neturime vietos! Be įrangos dar galima šiaip ne taip išsiversti, bet be atviros erdvės, kur galima laisvai ištiesti kojas į abi puses ir atsigulti visomis kryptimis – sudėtinga. Tada reikia mąstyti apie kitokio tipo fizinius veiksmus, kuriuos būtų galima atlikti riboto ploto erdvėse. Dėl to gali atsirasti motyvacijos trūkumas, kadangi kiekvieną kartą prieš sportuojant reikėtų ieškoti vis naujo pratimų derinio.

   Bet prieš visa tai darydama namuose persvarstyk, ar tikrai nebūtų geriau nueiti į sporto salę, ar tikrai turi reikiamą įrangą ir ar tikrai jautiesi pakankamai pasitikinti savimi sportuoti viena. Juk iš tiesų, merginos, mums reikalingas tas pabėgimas iš namų, pabėgimas nuo rutinos, pabėgimas nuo darbo. Sportas yra viena iš pagrindinių veiklų, kuria užsiimant galima visiškai atsiriboti nuo problemų, atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką. Taip pat, jei patiri daug streso – sportuoti būtina! Tad namus paliekam laikui su šeima ir, jei reikia, darbui, o sportą perkeliam į kitas erdves, kurios labiau tam pritaikytos ir kuriose jausimės patogiai ir laisvai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jūsų krepšelis
Krepšelis dar tuščias.
0
Scroll to Top