Per pastaruosius kelerius metus ne vienos iš mūsų gyvenimas smarkiai pasikeitė. Nepaisant asmeninių pokyčių, darbo konceptas irgi įgavo naujų atspalvių. Po karantino dauguma įmonių buvo labai lanksčios ir sugebėjo itin greitai prisitaikyti prie šalyje vykstančių pokyčių, suteikdamos savo darbuotojams visas galimybes pilnai dirbti iš namų, taip kurdamos abipusį darbuotojo ir darbdavio pasitikėjimą vienas kitu. O geriausia dalis yra tai, jog darbas iš namų sutaupo nemažai laiko, kadangi atkrinta ruošimasis, stovėjimas vis nesibaigiančiose kamščiuose ir nuolatinis svarstymas, ką rengtis. Tačiau tame slypi ir nemažai minusų, kadangi, kaip kiekviena ir žinote, dažnais atvejais yra sunku nubrėžti ribą, tarp asmeninio gyvenimo ir darbo ar laisvalaikio. Šie faktoriai laikui bėgant įtakoja tai, jog motyvacija dirbti mažėja.
Kaip neprarasti motyvacijos
Trumpai tariant, motyvacijos nebus, jei dirbsi darbą, kurio nemėgsti. Mes galime apsimesti, kad mums patinka darbas toks, koks yra, jei kurį laiką tenkina atlyginimo dydis, kurį gauname. Bet pripažink, jog ilgą laiko tarpą savęs apgaudinėti nepavyks. O kas seka po to? Atsiranda tendencija, arba keisti darbo vietą, nes galvojame, kad kitoje darbovietėje mums labiau patiks, arba liekame dabartinėje pozicijoje ir bandome pasikelti atlyginimą, kylant karjeros laiptais. Tačiau vis tiek kažkur pasąmonėje kirbės mintis, ar čia man tinkama vieta, ar išnaudoju savo potencialą visu pajėgumu, ar galima pasiekti daugiau. Paradoksas yra tame, kad jei pradėsime dirbti kitoje įmonėje, bet panašioje pozicijoje, kuri jau dabar mūsų netenkina, niekas nepasikeis. Ilgainiui ir vėl aplankys tuštumos jausmas bei suvokimas, kad jautiesi nevisavertiška ten, kur vėl esi. Kartu su šiais jausmais prarasi net ir minimaliausius motyvacijos likučius. Tai jau būtų stiprus signalas peržvelgti savo prioritetus ir nuoširdžiai paklausti savęs “ką noriu veikti gyvenime”. Svarbu atsiminti ir tai, jog toks scenarijus nėra vienintelis – gali būti ir visiškai priešingai. Jei esi aiškiai supratusi, ką nori veikti, kaip turi atrodyti tavo kiekviena darbo diena, aiškiai laikaisi savo prioritetų, tokiu būti mėgausiesi tuo, ką dirbi. Vis dėlto yra begalė faktorių, dėl kurių vienaip ar kitaip tam tikromis dienomis gali pasijusti motyvacijos stygius. Dėlto dalinamės kelias patarimais, kurie gali padėti susigrąžinti užblėsusią motyvacijos ugnį, dirbant iš namų:
- Stenkis išnaudoti visas įmanomas pertraukas, kurias suteikia tavo darbdavys. Net jei turi krūvas darbų, pamėgink sustoti, leisdama sau pasimėgauti kavos ar arbatos puodeliu. Pamatysi, kad nors tai truks tik 5 minutes, tačiau ir per tokį trumpą laiką leisi smegenims atsipūsti ir pažiūrėti į situaciją nauju kampu.
- Visada prisimink, su kokiu tikslu pradėjai dirbti toje pozicijoje. Prisimink, kas tave sudomino ir kodėl pasirinkai darbą būtent toje įmonėje. Pagalvok, kuo norėjai būti ir ką planavai pasiekti, kai tik atėjai. Tai padės susigrąžinti savo pradinius tikslus ir svajones, užmotyvuos vėl judėti jų link.
- Spręsk iššūkius kartu. Gyvas bendravimas su kolegomis, kurį prarandame dirbdami iš namų, gali atitolinti nuo bendrų įmonės ar komandos tikslų. Trumpas skambutis ar žinutė, o gal ir net susitikimas su kolegomis, suteiks bendrystės jausmą ir taip lengviau seksis įveikti dabinėje aplinkoje pasitaikančius iššūkius.
- Bendrauk su kolegomis, kitaip tariant, Inicijuok “team building”. Gerai praleistas laikas su bendradarbiais už ofiso ribų, leis artimiau pažinti vienas kitą, atsipalaiduoti bendraujant ir sukurs jaukesnę darbo atmosferą.

Motyvacija yra pagrindinis kuras, norint sėkmingai judėti savo užsibrėžtų darbinių tikslų ir svajonių link. Ją pamesti ar pamiršti labai lengva, bet būtina prisiminti, kodėl mes darome tai, ką darome, ir kas galėtų padėti mums tą tikslą pasiekti. Nors darbas iš namų gali labai greitai tą motyvaciją sumažinti, dėl aiškios atskirties tarp asmeninio ir darbinio gyvenimo nebuvimo, tačiau visada svarbu atrasti bent pora būdų, kaip ją susigrąžinti.
Her Surprise Komanda