Spenelių problemos

Visuomenėje dar vis yra tabu garsiai kalbėti apie kai kurias kūno vietas. Prisibijome net žodį spenelis ištarti garsiai, o ką jau kalbėti apie visą diskusiją susijusią su spenelių problemomis. Nereikėtų to vengti ir gėdytis, nes su nemaloniais pojūčiais spenelių srityje susiduria dauguma moterų, ypač naujagimių susilaukusios mamytės. Pagrindiniai požymiai, kada reikėtų susirūpinti spenelių priežiūra, – jautri, skaudanti, skilinėjanti, įtrūkusi ar kaistanti spenelių oda. Ilgainiui, šie simptomai gali trukdyti atliekant aktyvesnius fizinius veiksmus, pavyzdžiui sportuojant ar užsiimant buities darbais. 

Ir tas amžinas klausimas – kodėl?

Viena iš priežasčių, kodėl speneliuose galite jausti nemalonius pojūčius, yra trintis. Kaip nuo intensyvaus vaikščiojimo pritrinate kulnus, taip ir speneliai gali trintis į liemenėlę ar aptemptus marškinėlius. Ypatingai didelė trintis jaučiama bėgant, važiuojant dviračiu, mankštinantis sporto salėje ar net lauke užsiimant sodo darbais. Grubesnės tekstūros audinys, pavyzdžiui, medvilnė, taip gerai nepraleidžia drėgmės, todėl prakaituojanti oda suminkštėja ir tai dar labiau padidina trintį į drabužius. 

Tad kaip juos apsaugoti?

Tinkamų drabužių dėvėjimas yra vienas iš geriausių būdų, kaip galima išvengti spenelių nutrynimo. Turbūt jau pastebėjote, kad sportui skirti drabužiai dažniausiai būna pagaminti iš sintetinio audinio. Taip yra ne veltui! Viskozė ir elastanas, padeda išlaikyti odą sausą, taip sumažinant trinties tikimybę. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad, kai kurie pigūs sintetiniai audiniai, taip pat gali sukelti trintį ir būti nepatogūs. Tokiu atveju rekomenduojame įsigyti kokybiškus tik treniruotėms skirtus, drėgmę sugeriančius drabužius su orui pralaidžia medžiaga. Jei visgi sportuojant pajutote diskomfortą, pasistenkite nusiimti liemenėlę ar nusivilkti marškinėlius (jei tai įmanoma), kad apsaugotumėte odą nuo bet kokio audinio ir trinties. Ypač jei sportuojant jus užklupo lietus, paskubėkite persirengti, nes šlapias audinys tik dar labiau padidina trinties tikimybę. Nepamirškite ir drėkinimo! Prieš fizinę veiklą galite sudrėkinti spenelių odą jums patinkančiu kremu, taip sumažindamos ne tik trintį, bet ir išvengdamos išsausėjimo. Dar vienas būdas, kaip apsaugoti spenelių odą nuo išsausėjimo, yra vanduo. Vandens gėrimas išlaiko jūsų odą pridrėkintą ir taip pat sumažina trinties tikimybę.

Ką daryti, jei speneliai jau yra suskilinėję ar nutrinti?

Leiskite jiems sugyti. Pasistenkite kurį laiką atsisakyti treniruočių ir gausiai neprakaituoti. Jei visgi be sporto negalite, rinkitės sintetinio audinio sportinę aprangą ir prieš kiekvieną treniruotę patepkite spenelius drėkinamuoju kremu. Tą dieną galite atsisakyti ir liemenėlės, kad oda pailsėtų ir spėtų sugyti.Vienas iš sprendimo būdų, kaip išgydyti jau nutrintus spenelius, švelniai nuplauti juos antibakteriniu muilu. Atkreipkite dėmesį, kad produktas būtų be kvapiųjų ar cheminių medžiagų, kurios gali tik dar labiau sudirginti odą. Nuplovę spenelių odą, švelniai nusausinkite ją ir patepkite drėkinamuoju kremu. Taip kartokite tol, kol nebejausite nemalonių pojūčių. Jei iki tol minėtos prevencijos priemonės nepadeda ir problema išlieka, visada rekomenduojame kreiptis į savo šeimos gydytoją. Ypač atkreipkite dėmesį, jei spenelių oda jau nebe tik sudirgusi, bet patinusi, kraujuoja ar jaučiate odoje esančius suragėjimus. 

 

 

Kaip neleisti speneliams matytis per marškinėlius?

Jei nenorite, kad speneliai būtų matomi, rekomenduojame įsigyti mūsų spenelių lipdukus, kurie ne tik apsaugos nuo odos sudirginimo, bet ir leis atsikvėpti nuo liemenėlių. Daugkartinio naudojimo lipdukai yra saugūs ir patogūs, puikiai priglunda prie odos paviršiaus. Dėl lygios, matinės tekstūros, kuri tarsi susilieja su jūsų oda, kad taptų nematoma, yra patogūs dėvėti ištisą dieną. Du dydžiai tinka mažiems ir dideliems speneliams. Jie gali būti plaunami švelniu muilu ir vandeniu, kad galėtumėte juos dėvėti daug kartų. Pagaminti iš odai saugaus medicininio silikono, jie puikiai tinka net jautriai odai.

Spenelių trynimas gali būti labai skausminga ir nemaloni patirtis, bet reikia nepamiršti, kad yra daug būdų, kaip šią problemą galima išspręsti. Drėkinančio kremo naudojimas, orui pralaidūs ir gerai drėgmę sugeriantys drabužiai, švelnus odos prausimas, spenelių lipdukai – ir tai tik pora būdų, kaip galime užkirsti kelią spenelių išsausėjimui ir nutrynimui. Rinkimės dienas be skausmo, diskomforto ir ženkime su didesniu pasitikėjimu savimi!

 

Spenelių trynimas gali būti labai skausminga ir nemaloni patirtis, bet reikia nepamiršti, kad yra daug būdų, kaip šią problemą galima išspręsti. 

Drėkinančio kremo naudojimas, orui pralaidūs ir gerai drėgmę sugeriantys drabužiai, švelnus odos prausimas, spenelių lipdukai – ir tai tik pora būdų, kaip galime užkirsti kelią spenelių išsausėjimui ir nutrynimui. Rinkimės dienas be skausmo, diskomforto ir ženkime su didesniu pasitikėjimu savimi! 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jūsų krepšelis
Krepšelis dar tuščias.
0
Scroll to Top