Kodėl svarbu sutarti su savo tėvais?

   Jau nuo pat vaikystės turime skirtingo pobūdžio konfliktų su savo tėvais. Tai mums kažko neleido, tai nenupirko, tai pažadėjo ir neištesėjo, tai supyko ir t.t. Galima būtų pririnkti begales situacijų, kurios išvesdavo mus iš kantrybės ir, norim to ar nenorim, apgadindavo mūsų ryšį su tėvais. Neretai tokios situacijos priversdavo mus susimastyti, kas turi nutikti, kad pagaliau tėvai pasikeistų ir viskas būtų paprasčiau. Tačiau didelė tikimybė, kad tėvai niekada nepasikeis, BET mums dar tikrai nevėlu! Tad apsišarvuokim begaline kantrybe ir pirmyn! Šiandien akcentuosim pora dalykų, kodėl reikia ar net būtina sutarti su savo tėvais.

   Viena iš priežasčių, kodėl yra labai svarbu sutarti su savo tėvais, yra laimingesnis gyvenimas Jums. Tiesiog taip, paprastai. Jei palaikome gerą santykį su mama, didelė tikimybė kad susilauksime mažiau kritikos grožio, aprangos ar manierų klausimais. Tai nereiškia, kad viskas, kuo rengsitės, patiks ar jūsų dažymosi stilius bus mėgiamas, bet svarbu pasiekti bent jau tolerancijos ribą. Jei gerai sutarsime su savo tėčiu, įgysime didesnį pasitikėjimą šeimoje. Kadangi tėčiams dažniausiai svarbu finansai, būstas ar automobiliai, tai planuojant įsigyti ar turint bent vieną iš šių dalykų, didelė tikimybė, kad būsi be jokių problemų išklausyta ir jis net domėsis kaip tau sekasi. Tai sukurs stipresnį abipusį ryšį ir leis šiek tiek atsipalaiduoti prie vakarienės stalo.

2-2

   Kita priežastis – sužinojimas daugiau informacijos apie savo šaknis ir palikimą. Kitaip tariant, iš savo tėvų ar jų senelių galima sužinoti begalę informacijos apie savo genetiką, požiūrį į atitinkamus dalykus, tradicijas. Juk kaip nuostabu yra suprasti, kodėl mūsų tėvai yra tokie, o ne kitokie. Tai padės pagerinti santykį, nes tėvai jausis įdomūs, reikalingi ir vertinami. Toks pokalbis ne tik praplės jūsų žinias apie atitinkamas savo ir tėvų savybes, bet ir išugdys atjautą tėvams, kadangi jie augo visai kitokioje aplinkoje nei mes ir didelė tikimybė, kad jiems sunku rodyti meilę ir jausmus, nes patys vaikystėje to negavo. O gal atrasite, jog esate kokio kunigaikščio propropro…anūkė!

   Dar viena priežastis – pavyzdžio rodymas. Jei mes savo vaikams rodysime gerą pavyzdį, kaip mes bendraujame su savo tėvais, jie atsakys mums tuo pačiu, kai užaugs. Nors ir blogi dalykai dublikuojasi daug sparčiau nei geri, bet jei būsime kantrios ir atkaklios, rezultatais tikrai nenusivilsime ir net perduosime geresnio elgesio modelį kitoms kartoms. Argi tai nenuostabu?! Juk kiekviena svajojame apie tai, kaip užaugę mūsų vaikai noriai aplankys mus, švęs šventes ir dalinsis savo įspūdžiais grįžus iš tolimos kelionės. Ir visa ta svajonė yra ranka pasiekiama, jei tik investuosime laiko ir pastangų, kuriant geresnį santykį su savo tėvais.  

   Sutarimą su tėvais kiekvienas gali interpretuoti labai skirtingai. Tai nereiškia besąlygišką sutikimą su viskuo, ką jie sako. Tai reiškia abipusę pagarbą ir abiejų šalių kantrų skirtingos nuomonės išklausymą ir supratimą. Jei palaikysime gerą ryšį, galime sužinoti labai daug apie save ir savo giminės medį bei pratęsti gero santykio liniją su savo vaikais. Kuo geriau su tėvais sutarsime, tuo lengvesnis, turtingesnis ir laimingesnis gyvenimas bus. Būkime kantrios, pasitikinčios savimi ir atkaklios – geri santykiai jau visai čia pat!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Jūsų krepšelis
Krepšelis dar tuščias.
0
Scroll to Top