Kaip santykiuose padidinti pasitikėjimą vienas kitu?

   Kai pradedame užmegzti kontaktą su nauju žmogumi, dažnai remiamės ankstesne santykių patirtimi ir gali būti sunku priimti kitą tokį, koks jis yra iš tikrųjų. Tokia išankstinė nuostata apie tai, koks turi būti tarpusavio bendravimas, ir ką kitas žmogus turi padaryti ar pasakyti, kad jaustumėmės geriau, gali sukurti sunkumų kuriant pasitikėjimą vienas kitu, kadangi kiekvienas skirtingai išreiškia save ir savo emocijas. Tai kaip visgi galima sustiprinti pasitikėjimą ir taip pradėti judėti link darnesnių ir geresnių tarpusavio santykių?

     Kalbėtis, kalbėtis ir dar kartą kalbėtis… Skamba banaliai, bet ar kada susimastei, kad santykių pagrindas yra bendravimas vienas su kitu? Nuoširdus, atviras ir vienas kitą išklausantis pokalbis – kiekvienai iš mūsų gyvybiškai reikalingas, norint išlaikyti gražų ir intymų santykį tarp tavęs ir tavo mylimojo. Mokėti išreikšti savo emocijas, nekaltinant kito ir nepermetant jam atsakomybės už savo veiksmus – tikras menas, kurio kiekvienai iš mūsų verta ir būtina mokytis. Taip pat būtina nepamiršti ir kad kiekvienas santykiuose esame lygiavertis ir kiekvieno nuomonė viena ar kita tema yra vienodai svarbi. Pasitikėti reiškia būti atvirai ir nebijoti pasidalinti savo emocijomis ir jausmais su savo mylimuoju.

2

  Nieko nėra be meilės. Pasitikėjimą vienas kitu padidinsi ir pripildydama savo antrosios pusės meilės “indą”. Apie tai rašo daug skirtingų autorių, tačiau esmė išlieka ta pati – jeigu žmogus nesijaus mylimas, jis negalės atsiverti, būti nuoširdus, patikėti savo slapčiausių troškimų ir dalintis patirtimi net su artimiausiais žmonėmis. Kad kitas žmogus tau rūpi ir yra svarbus gali parodyti klausydamasi jo. Tiesiog klausykitės vienas kito. Tai nėra lengva, bet tuo metu, kai mylimasis tau lieja širdį ir pasakoja savo išgyvenimus, pabandyk atsiriboti nuo savo minčių, savo nuomonės ir ką tu nori pasakyti ta tema, nuoširdžiai skirk jam laiko, ramiai išklausyk, ką jis turi tau pasakyti. Vyras matydamas ir jausdamas, kad tu klausaisi, visada atsakys tuo pačiu. Jei tavo partneris pasitiki tavimi, viskas ką pasakysi, bus tikrai išgirsta, o tai itin sustiprina santykius.

Kiekvienai asmenybei reikalingas savirealizacija. Gerbk savo antrosios pusės pasirinkimus, palaikyk ją, pabandyk suprasti, kodėl ji užsiima ta veikla, kodėl ją mėgsta. Domėjimasis artimo žmogaus hobiais ir net pačios įsitraukimas į juos, leis jam suprasti, kad tau rūpi ir jis taip galės dalintis daugiau apie savo pomėgius, bus laimingas ir, žinoma, atsakys tuo pačiu. Padrąsinkite savo mylimąjį ir paskatinkite veikti. Parodyk, kad tau svarbu, jog jis galėtų save realizuoti. Nieko nėra geriau, kai santykiuose tiek vyras, tiek moteris užsiima savo mėgstama veikla, palaiko vienas kitą ir motyvuoja, jei kelyje atsiranda sunkumų. Gali jam net mesti iššūkį, susikurti bendrus tikslus ir kartu jų siekti, įkvėpti padaryti daugiau, nei kad buvo daroma iki šiol. Visa tai leis jam žavėtis tavimi ir dar labiau mylėti, nes tavo antroji pusė žinos, kad asmeninė veikla turi prasmę.

Jeigu santykius įsivaizduotume kaip namą, jo pamatas būtų pasitikėjimas. Be jo, nebūtų nei namo, nei santykių. Mes žavimės santykiais, kurie, nors ir esant sunkumams, išlieka stiprūs. Juos tokius išlaikyti padeda atviras ir nuoširdus bendravimas, stipri ir aistringa meilė bei savirealizacija tiek šeimoje tiek karjeroje. Visa tai sukuria itin stiprų ryšį ir pasitikėjimą vienas kitu, nes be jo mes bijotume atsiverti, bijotume būti santykyje, bijotume tobulėti kaip antrosios pusės.

Jūsų krepšelis
Krepšelis dar tuščias.
0
Scroll to Top