Dėžutės, kuriose tūnome
Ar tave kada nors yra aplankęs toks jausmas, kai kažkas pasidalina su tavimi savo sėkmės istorija, tu pradžioje arba netiki, arba galvoji, kad jiems tiesiog pasisekė? Bet, kai iš tikrųjų susimąstai ir pagalvoji, kodėl visgi kitiems žmonėms pavyksta kažką padaryti, kažką pasiekti, kodėl jų norai atrodo tiesiog pildosi, o tu stovi vietoje, pradedi kelti klausimus “o kuo jie skiriasi nuo manęs?”. Nuo mokyklos laikų įdiegtas mąstymas, “kad kaip bus taip, kaip likimas nuspręs taip ir bus, jei bus lemta tai ir gausiu” nerodo jokios krypties ar galimo sprendimo būdo, o tik suteikia teisę pasyviai stebėti savo gyvenimą iš šono ir leisti jam klostytis belekaip. Nors iš tikrųjų kiekvienas iš mūsų turime pilną galią, pilną atsakomybę savo likimą pasukti ta linkme, kuria mes norime, kad jisai būtų.
Bet kodėl tiek daug merginų jaučiasi pasimetusios ir nežinančios, ko nori? Pavyzdys: “Tarkime, jūs niekada nenorėjote būti veterinare kaip jūsų mama. Bet juokas juokais – jūs po daugelio sunkių mokslo metų esate veterinarė. Kaip tai nutiko? Tai galėjo nutikti dėl nežinojimo, ko norime gyvenime ir kas mums svarbu.” Kadangi po mokyklos baigimo nežinojote, į kurią pusę eiti ir ko siekti, įstojote būtent į tą sritį, visiškai nesigilindama į tai, kokie yra jūsų norai ir poreikiai. Dažnai stojame į tas studijų programas, kurios mūsų ateities neapspręs, nes mes net nenorime jos sieti su ta šaka. Taip dažniausiai nutinka dėl to, kad jaučiame spaudimą iš šeimos, iš aplinkos, iš draugų, skirtingų tipų žmonių, kurie daro mums įtaką.
Kadangi tu esi jauna, kaip sakant tavo stuburas dar nėra stiprus, tu negali pilnai pastovėti už save, nes esi dar savęs paieškose, bandyme atrasti savąjį kelią. Ir tada tu esi kaip ameba, beformis kūnas, kuris prisitaiko prie visų dėžučių, į kurias tave “įkiša” kiti žmonės. Ir tada, kai tu jau esi atitinkamose dėžutėse, yra sunku išlipti. Ir kalbėdama apie tai, kad yra sunku išlipti, turiu omenyje, kad net tavo smegenys galvoja, jog tu turi ten būti, turi sėdėti toje dėžėje, nes jeigu tu darysi kažką dėl savęs, kažką kitaip, tiems žmonėms, kurie tave “įdėjo” į tą dėžutę – nepatiks. Jie priešinsis tam, jie nepritars tam, jie nerodys palaikymo. Nes pagal juos, tu turi eiti tuo keliu, kurį jie rekomendavo.
Kodėl apskritai kiti žmonės, “kiša” kitus žmones į tas dėžutes? Nes jie per aplinkinius, per kitus žmones, bando realizuoti save, bando pamatyti juose tai, ko niekada nedarė patys. Tokia tiesa. Svarbu atskirti tą dalyką, kad tai yra JŲ svajonės, tai yra jų norai. Jeigu tau draugas pasakė “tu stok į veterinariją, į mediciną”, tikėtina, kad realiai jis pats pasąmonėje svajoja apie medicinos mokslus ir kaip ten būtų smagu studijuoti, neįvertindamas to, kad visų patirtys yra skirtingos. Ir tie patarimai dažniausiai būna dalijami ne dėl to, kad ten tau bus geriau, ne dėl to, kad tu ten gali norėti, bet dėl to, kad kažkuriame gyvenimo momente, jisai buvo toje pačioje situacijoje kaip tu ir GAL BŪTENT JAM reikėjo to padrąsinimo ar rekomendacijos, kad turėtų pakankamai drąsos pradėti studijuoti toje srityje. Tada vertėtų susimąstyti, “Kaip kitas žmogus tau gali rekomenduoti kažką, ko pats nėra bandęs?”
Metas nutraukti tų nesėkmingų idėjų, neišpildytų svajonių grandinę. Nes tai yra visur: kiekvienoje giminėje, kiekvienuose santykiuose, kiekvienoje draugystės linijoje. Metas nutraukti dėl to, kad tu esi verta suspindėti. Savo sprendimais, savo darbais, savo išsilavinimu ir žiniomis mes pilnai galime siekti to, ko iš tikrųjų trokštame, išsilaisvinti iš kitų žmonių mums primestų rėmų ir padėti vieni kitiems realizuoti save. Tu esi verta visko, o ypač norų išsipildymo. Tu esi verta viso pasaulio ir tau žmonės to nepasakys garsiai, nebent jie jau yra tai pasiekę.
“Her Surprise” komanda